Дослідна і проєктна діяльність студентської молоді

17 квітня 2024 року в онлайн-форматі  в рамках роботи обласного   методичного об’єднання викладачів української мови і літератури пройшла обласна науково-практична конференція «Дослідна і проєктна діяльність студентської молоді з національно-патріотичного виховання» серед закладів фахової передвищої освіти Донецької області. Модератором конференції  виступив Слов’янський енергобудівний  фаховий  коледж.

У роботі конференції взяли участь студенти та їх керівники ЗФПО Донецької області і запрошені гості:  Олена Василенко, начальник відділу національного виховання та європейської інтеграції департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації;  Віктор Турка,  в.о. директора Слов’янського енергобудівного фахового коледжу, Володимир Гапун, командир батальйону Карпатська Січ ім. Олега Куцина;  Валентин Лазуренко, голова Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, доктор історичних наук, професор, заслужений працівник освіти України, проректор з гуманітарно-виховних питань Черкаського державного технологічного університету; Яна Топольник, завідувач кафедри педагогіки вищої школи ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», доктор педагогічних наук, професор.

Мета конференції – підтримка наукової діяльності студентської  молоді, громадське визначення результатів студентської дослідницької діяльності, формування в  молоді почуття патріотизму, гордості і  відповідальності за свою країну, активної громадянської позиції, відданості справі зміцнення  української державності.

Робота конференції була побудована   за такими напрямами: проєктна та дослідна діяльність під час занять як інноваційна технологія національно-патріотичного виховання молоді; сучасні підходи до організації краєзнавчої роботи зі студентами; позааудиторна робота з національно-патріотичного виховання; віртуальна екскурсія (музеї, пам’ятники, історичні місця); соціокультурна роль української мови в сучасних воєнних умовах.

Тематика доповідей була досить різноманітною: від краєзнавчої роботи до актуальності формування національної свідомості сучасного українця, тому конференція стала майданчиком для обміну ідеями та дослідженнями у сфері формування стратегій з підвищення рівня освіти і національної свідомості студентської молоді. 

З  виступами  учасників конференції є можливість ознайомитися на платформі Ютуб Обласна науково-практична конференція (youtube.com).

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...