Бібліотека – Найпопулярніші книги

Говорити й писати про підлітків страшенно складно і дуже цікаво. Стільки актуальних і важливих проблем і думок, які сусідять в голові одного середньостатистичного підлітка, не в кожному дорослому зможуть вжитися! Саме тому підліткова література – така різна і така строката. Щоб ви переконалися у цьому самі, ми підібрали для вас  книжок для «майже-дорослих» читачів.

 «Старшокласниця. Першокурсниця» , Анастасія Левкова,  

 В основі цієї книги — щоденники спершу старшокласниці, а потім першокурсниці — ні, не авторки (хоча ключові факти біографії Насті Левкової і її героїні таки співпадають), а дівчини на ім’я Ліля Маринник. Вона росте у родині військових у невеликому містечку, навчається у гімназійному класі, їздить на олімпіади з укр.мови й історії, вчить англійську, закохується, дружить, ходить на дискотеки . В образі Лілі — вся квінтесенція українських випускників зразка 2002-2004 року.

 Щоденники «старшокласниці-першокурсниці»- це такий прекрасний мікс цитат відомих людей, шкільних авторитетів і друзів та власних переживань і думок. Тут і переказ подій, які відбулися на дискотеці, і конспект розмов із таємною пасією, і монологи до Бога, і цей чарівний наївний юнацький пафос, і якісь важливі внутрішні осяяння, написані сумішшю суржику і патетичних слів. А ще ця книга цікава і корисна тим, що озвучує речі, про які не говорять вчителі і дуже рідко говорять батьки: золота медаль менш важлива, ніж усвідомлення власної самоцінності, для старшокласниці нормально більше переживати через кохання, ніж через обласну олімпіаду,обираючи професію, ліпше орієнтуватися не на «престиж», а на те, що тобі справді до душі, а коли відчуваєш, що звернув не туди, варто не боятися почати спочатку.

  «Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього», Юваль Ной Харарі

Книга входить в трійку кращих книжок нон-фікшин
Автор аналізує історію людства від виникнення виду Homo Sapiens до сьогодення та пробує предбачити майбутнє нашого виду. Особливу увагу автор звертає на три революції: когнітивну 70 000 років назад, сільськогосподарську 12 000 років назад, та наукову 500 років назад.

В книзі розповідається про еволюцію нашого виду, про те як древні Homo Sapiens змінювали навколишній світ, про перехід до сільського господарства, про зародження великих імперій та винайдення світових релігій, про вплив великих географічних відкриттів на історію людства, про перехід до капіталізму та націоналізму, про наукову революцію і про те як швидко змінюється світ.

Автор розмірковує чи є в історії якийсь напрямок? Чи стало людство щасливішим за останні 70 000 років? І взагалі, що таке щастя? Що чекає людський вид в майбутньому? Вже сьогодні вченим, за допомогою генної інженерії, вдалось в шість разів продовжити життя хробака, чи означає це, що в майбутньому люди зможуть жити майже вічно та постійно залишатись молодими? Читаючи книгу, неодноразово ловив себе на думці – як людина в такому молодому віці, а автору немає ще і 40, може володіти такими обширними знаннями з різних галузей та дисциплін? Також хочеться відмітити особливий стиль написання книги, більше ні в кого не зустрічав скільки іронії та жартів і це в серйозній науковій книзі!
«Привіт, це Чарлі, або Переваги сором’язливих», Стівен Чбоскі                                   

Старша школа – це місце, де всі поводяться як ідіоти (тобто намагаються здаватися «дорослими»). Для Чарлі, надто розумного, надто самотнього і надто щирого, це явно не те середовище, в якому він може почуватися комфортно. На щастя, у хлопця з’являються друзі – старшокласники Патрік і Сем, зведені брат із сестрою. Саме вони дуже дбайливо і делікатно (наскільки це взагалі можливо, коли йдеться про підлітків) знайомлять його зі спокусами дорослого світу.

Про своє дорослішання Чарлі оповідає нам у листах. У них він максимально чесний та відвертий – і це виглядає зовсім трішки наївно і дуже зворушливо. Так, наче близький друг ділиться з вами найдорожчим і найбільш важливим – і добрим, і поганим.

  «Я закохалася» Марія Морозенко

Сюжет цієї повість насправді досить простий і звичний: дівчина закохується у поганця, нового однокласника-«мажора» Влада, і не помічає почуттів вірного «лицаря» – відданого і щирого, але трохи бідового Васьки. Звісно, до того часу, поки драматичний випадок допомагає зрозуміти, хто є хто. Зате численні придибенції (канікули у бабусі, порятунок собаки від жорстокого господаря, фальшиве викрадення телефону тощо) роблять повість справді цікавою і динамічною.

Авторці досить добре вдалося поєднати класичну традицію Нестайка з новою традицією, умовно кажучи, «Солоних поцілунків», описати й дитинство, сповнене пригод, і дорослішання з усіма його «викликами». «Я закохалася» — це не приватна історія однієї дівчинки. Це історія дорослішання цілого класу, бо більшість подій, які тут розгортаються, зачіпають не тільки окремих дітей, а й цілий колектив.

  “Дорослих не буває. Історія дорослішання середині життя”Памела Дракермен

Памела Дракермен – американсько-французька письменнця та журналістка.

Вона відома у всьому світі за книжкою “Французьке виховання”, у якій вона розглядає підходи до батьківства. У новій книзі журналістка досліджує власне дорослішання і те, як змінюється її життя після 40 років. Це дуже іронічні і відверті тексти про стосунки з дітьми, чоловіком, друзями, про нові кар’єрні етапи, про внутрішню боротьбу і досягнення життєвої мудрості та прозріння тому  ця книга набула ніабиякої популярності серед молоді,

Попри дослідницький підхід до теми, авторка подбала й про легкий стиль тексту.   

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...