Бібліотека – Найпопулярніші книги

Що почитати, щоб затягнуло: 8 найращих книг з захоплюючим сюжетом

Медики, психологи та вчені настійно рекомендують читати, адже лише 6 хвилин читання книги дозволяє зняти накопичену м’язову напругу, уповільнити серцевий ритм та зняти рівень стресу на 68%.

Жоель Діккер “Зникнення Стефані Мейлер”

Дебютний роман швейцарського письменника Жоеля Діккера — це та книга, яка тримає в напрузі і від якої неможливо відірватися з першої до останньої сторінки. Своєму авторові вона принесла колосальний успіх. Роман отримав Гонкурівську премію, Гран-прі Французької академії, був переведений на 30 мов, і визнаний бестселером минулого десятиліття. Він розповідає історію про зникнення журналістки, яка дізналася деталі жорстокого вбивства двадцятирічної давності. Розслідування цього злочину вкрай заплутане і нагадує божевільний квест.

Джейн Остін “Емма”

Джейн Остін досі по праву вважають “першою леді” англійської літератури. Її книги є визнаними шедеврами і підкорюють щирістю та простотою сюжету. “Емма” — самий їдкий і саркастичний з творів письменниці, та є останнім твором, який побачив світ за її життя. Книга затягує у вируючі почуття і любовні переживання. Цей класичний роман показує як неідеальна героїня з впертої дитини виростає в хорошу людину. У ньому є як гумор, так і нотки смутку. Цікава історія, яку можна почитати перед сном або скоротати вихідні, щоб відвернути себе від зайвих думок.

Френк Герберт “Бог-імператор Дюни”

Найбільш інтригуюча новинка 2020 року з серії “Хроніки Дюни” Френка Герберта, яка по популярності обігнала “Володаря кілець”. Авторитетний журнал наукової фантастики “Локус” епопею про “піщану планету” назвав найкращим науково-фантастичним романом всіх часів і народів. Нова книга автора також вже визнана самим грандіозним, самим зухвалим, наймасштабнішим творінням за всю історію світової фантастики.

Стівен Кінг “Інститут”

Стівен Кінг відомий як “король жахів”, але його нова книга “Інститут” вийшла не скільки старшною, скільки захоплюючою. Вона розповідає історію про геніального 12-річного хлопчика, якого викрали і помістили в дивне місце під назвою Інститут, де вже перебували інші діти з паранормальними здібностями. І геній вирішує кинути виклик своїм мучителям, які ставлять над ним і його новими друзями звірячі досліди.

Ґреґ Маккеон «Есенціалізм»

Безліч завдань, списків, записників, каша в голові та інформаційний шум? Хочете встигнути все, але так і не встигаєте дійти до головного? Часто перепрацьовуєте, але не досягаєте головної цілі? Час навчитися есенціалізму! Автор книги Ґреґ Маккеон переконує, що в центрі всього — людина (тобто ви). І лише їй вирішувати, на що саме витрачати свій час, здоров’я та енергію. Бо встигнути абсолютно все просто неможливо, і це вже застаріла концепція. Зараз у суспільстві кожен цінує баланс робота-відпочинок. Тому тут головне зрозуміти: а чого ж хочеться насправді? Ґреґ Маккеон у своїй книзі розкаже, як правильно визначити пріоритети, робити тільки те, що найголовніше, та як це найголовніше помічати. Автор пропонує нам власну концепцію есенціалізму та на прикладах із життя доводить, що вона працює.

Тара Шустер «Купи собі той довбаний букет»

Як навчитися любити головну людину вашого життя? Приділяти їй увагу, дбати про неї, оберігати від не тих людей та не тієї роботи? І ще не пічкати її фастфудом, алкоголем та тютюном? Так-так, йдеться про самих вас. Бо як казав один із класиків: любов до себе — це роман на все життя. Авторка Тара Шустер ділиться іронічними (іноді навіть жорстокими) порадами про те, як навчитися себе любити. Головне — у книзі є практичні поради по кожній сфері життя: фізичні вправи та краса, натхнення, стосунки, люди, робота, вдячність тощо. Книга написана з реального досвіду авторки, адже завдяки цим діям сама Тара Шустер змінила своє життя та вибралася з депресії. Рекомендуємо цей легкий та дуже важливий текст!

Сьюзен Кейн «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати»

Енергійний, комунікабельний, привітний, усміхнений, завжди доречний. Десь таким усі уявляють справжнього лідера, який легко досягає успіху. Саме такому образу ідеальної людини намагаються відповідати всі, хто прагне стати успішним. Та часто людям для цього потрібно себе змінювати, ба більше — навіть ламати. Авторка книги про силу інтровертів Сьюзен Кейн вважає, що потенціал криється в тому, щоб завжди залишатися собою. Кейн теж інтроверт, тому ділиться порадами, як же стати успішним без кардинальних змін у своїй поведінці, яку від вас очікують (насправді ні). Як інтровертам вести переговори, дискутувати, знайомитися та розвиватися — читайте в книзі про тихих людей.

Ганья Янагігара “Маленьке життя”

Роман “Маленьке життя” американської письменниці Ганьї Янагігари вважається однією з головних книг минулого десятиліття. Він зачіпає одночасно кілька важливих питань про сучасну Америку, кохання, дружбу і свободу. Емоційна історія головних героїв, яких намагалася назавжди зламати жорстокість, захоплює з перших сторінок. Якщо вам потрібен душевний струс, то ця книга стане знахідкою для відмінного проведення часу.

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...