Бібліотека – Новинки літератури

Знайомтесь : новинки літератури !

Нарешті до нас прийшло тепло, тож можна вирушати з книжкою на природу, читати в гамаку та вигріватись на сонечку у компанії захопливих історій і корисного нонфікшну.

Ольга Саліпа Теплі історії про справжнє. Як бути щасливим попри все. – К.: Брайт Букс, 2021

Новий яскравий том знаменитих «Теплих історій», який, здається, створений спеціально для цих сонячних, але дещо прохолодних днів. Оповідання, які огорнуть щастям, обіймуть коханням, покажуть красу щирості та міцність люблячої родини.

Понад два десятки коротких історій мають у собі і щось казкове, і вельми реальне, адже чи раз в житті стається таке, у що важко повірити. Ви, мабуть, знаєте людей, з якими траплялось щось схоже. А, може, це й ви? Адже тут жодна історія — не вигадка. Теплі історії — українське хюге, створене для затишку та домашнього читання.

Максим Беспалов Усе, що ви знаєте про Ірландію, — правда, але…– К.: Віхола, 2021

Уперше Максим побував в Ірландії у 2013 році. Повернувшись додому, він за кілька місяців локдауну в Україні написав книжку про мандри Ірландією — подорожі її пабами, скелями та музеями, книжку розмов із найрізноманітнішими людьми — від члена ІРА до хранителя ірландської мови, книжку-провідник до місць і подій, які не завжди знайти на карті чи в книжці з історії. Книжку, після якої неможливо не закохатися в Ірландію.

Книга покликана розкрити особливості ірландського національного характеру, написана в цікавому науково-популярному стилі, адже автор максимально використав свій талант журналіста. Книгу цікаво буде прочитати як досвідченому туристу так і початківцю, інформація з неї допоможе підготуватися та спланувати справжню подорож острівною країною – Ірландією, де взимку зеленіє трава та зовсім відсутні змії
Отже читача чекає цікава подорож та захопливі пригоди таємничім островом Ірландія.

Ольга Дубчак Чути українською .-К.: Віхола , 2020

Чи знаєте ви, що голосних в українській мові приблизно в п’ять разів менше, ніж приголосних? Чи чули ви про нескладотворчі звуки? А про літеру Шредінгера? Чи відомо вам, що шиплячі постійно мімікрують під інші приголосні української мови?  Якщо чесно: ви все це знаєте. І навіть якщо вам здається, що ви гадки не маєте, за яким принципом слід вимовляти ті чи інші звуки, ваші мовна свідомість і мовленнєвий апарат роблять це бездоганно.  Книжка «Чути українською» не змушуватиме вас учити правила чи зубрити мовні закони. Це вже робила колись ваша вчителька української мови та літератури. Завдання книжки — пояснити, за якими правилами й закономірностями працює звукова система, а ще — чому наша абетка майже досконала. І, звісно, переконати вас, що українська мова — це надзвичайно цікаво, легко і місцями навіть корисно.

Володимир Станчишин Стіни в моїй голові. Жити з тривожністю і депресією. – К.: Віхола, 2020 .

Уявіть, що на вас чекає побачення вашої мрії, але ви — не надто впевнена в собі людина. Ви знаєте, що ваш партнер або партнерка — вершина всіх ваших мрій, тож маєте бути в найкращій за все своє життя формі. Чи тривожить вас ця ситуація? Якщо ні, закривайте цю книжку й купіть порадник “Як навчитися не брехати”. Якщо так, вітаємо в клубі тривожних пацієнтів.

Книжку Володимира Станчишина «Стіни в моїй голові» присвячено тривожності, депресії, соціальним фобіям, різним психічним розладам, які більшою чи меншою мірою впливають на звичний спосіб життя людини в соціумі. Вона не вилікує вас від неприємних станів, але допоможе зрозуміти — жити з ними можливо. Усі ми, стверджує автор, є тривожними, і в цьому немає нічого надзвичайного. Головне — зрозуміти, що тривога супроводжує нас усе життя й відіграє свою важливу роль у нашому існуванні.

Євгенія Сафонова  Місячний вітер . К.: Т 8, 2020

Це історія про туманний Альбіон, яким він міг би бути: де фейрі живуть поруч з людьми, вампіри нишпорять нічними вулицями в пошуках жертв, маги служать на благо людства, а Інквізиція полює на чаклунів-відступників. Це історія про час, коли жінки лише починають набувати право голосу, а долю країни вирішує молода королева Вікторія.

Це історія про дівчину, яка любила страшні казки і мріяла стати героїнею однієї з них. Коли маєток по сусідству купує таємничий незнайомець, а слідом в окрузі з’являється перевертень і починається низка загадкових смертей, вона вирішує розібратися, хто в усьому винен. Але що робити, якщо той, в кому ти підозрюєш монстра – єдиний, з ким ти хотіла б пов’язати своє життя? А ще це історія про вибір. Про долю. І про ту ціну, яку часом нам доводиться платити за щастя.

Роберт Джордан, Ганна Осадко Колесо Часу. Книга 1. Око Світу . – К.: Богдан , 2021

Що ж таке Колесо Часу? Уявіть собі величезну, завбільшки як космос прядку із семишпичним колесом, яке, повільно обертаючись, тче тканину всесвіту. Воно створює із життів і подій Великий Візерунок, що є минулим, теперішнім і майбутнім світу. І допоки обертається Колесо, нема кінця плетінню, і навіть смерть не є остаточною… Ось Колесо обернулося — і давні пророцтва про прихід Морока ожили. Чорна тінь Батька Брехні зависла над світом, а найперше над його крихітною частинкою — заґумінковим сільцем Емондів Луг. І ніхто з мешканців цього краю ще навіть не здогадується, що один із них — обраний. Принаймні так стверджує пророцтво. А пророцтва в цьому світі завжди справджуються.

Джеймс  Ролінс  Остання  одіссея. –К.: Форс, 2020

Дослідники Гренландії наштовхнулись на шокуючу знахідку: арабське судно, що запливло сюди на сто років раніше за вікінгів. Зі смертоносним вантажем — стародавніми бронзовими механізмами-вбивцями. Поряд з мумією капітана знайшлась виготовлена з золота й коштовного каміння механічна карта, і якщо її активувати, то вона показує небезпечний шлях Одіссея з Трої до свого царства точно, як описано в поемі Гомера. Однак, головне призначення карти — вказати координати реального, а не міфічного Тартара, давньогрецького пекла. Саме тому за артефактом і полює організація релігійних фанатиків, яка оснащена за останнім словом техніки і яка бажає звільнити з-під землі легендарних чудовиськ Еллади та влаштувати Апокаліпсис. На їхньому шляху встає спецзагін «Сигма»…

Стівен Кінг Якщо кров тече. – Х.: «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021

Лотерейні квитки не завжди приносять щастя. Увесь свій виграш Крейґ витратив на «айфон» останнього покоління. І, не приймаючи жодних відмов, подарував його доброму другові — літньому мільярдерові, містеру Герріґену. Але згодом чоловік помирає. Того ж вечора Крейґ отримує повідомлення із кількома буквами. SMS надійшло з номера містера Герріґена… («Телефон містера Герріґена»)

Одного дня в місті з’явився банер. Фото чоловіка середніх літ і напис: «Чак Кранц. 39 чудових років. Спасибі, Чаку!» Наче звичайне привітання. Та цей текст раптом починають транслювати всюди: на радіо, в інтернеті, на вуличних графіті й просто на вікнах будинків. Ніхто не знає, хто такий Чак. Але кажуть, якщо він помре, з ним загине увесь світ («Життя Чака»).

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...