Бібліотека – Цікаві факти про бібліотеки і книги

КНИГИ ЖАНРУ ЛітРПГ – ФЕНТЕЗІ, КІБЕРПАНК, ПРИГОДИ

Книги жанру ЛітРПГ – це і фантастика, і фентезі, і пригоди, і кіберпанк. Химерне змішання художніх жанрів, в яке при таланті та з хорошою фантазією автора дуже легко поринути з головою.

ЛітРПГ – це нова фантастика, яка з глибин космосу і паралельних всесвітів перекочувала в персональні комп’ютери.

А ще як і будь-яка якісна фантастика, це відмінний спосіб розвантажитися після важкого робочого дня, відпочити та розважитися. І при цьому ви будете все ж таки проводити час з книгою, а не просиджувати перед комп’ютером. До речі, приємний бонус – всі книги можна читати онлайн абсолютно безкоштовно.

ЛітРПГ (літературна RPG) — відносно новий жанр фантастичної літератури, заснований на культурі ігрової, комп’ютерної індустрії з її перенесенням в недалеке майбутнє, оперує фентезійним антуражем. Так вийшло, що саме ця тематика найкраще змогла вмістити закони жанру, який прийшов в літературу прямо з комп’ютерних ігор. На консолі і приставки «дії» прийшли в свою чергу з ігор настільних через перші найпростіші текстові квести на комп’ютері.

Основна характеристика всесвіту жанру — обов’язкове включення квесту. Герою необхідно розв’язати ту чи іншу задачу, дістатися до куточків світу, знаходячи по дорозі дроп (спорядження) переможених супротивників і заробити максимальну кількість екс-поінтів (досвіду). Останні дозволяють удосконалювати різні навички, найперше бойові або магічні. Використання екс-поінтів, таким чином, стає аналогом розвитку персонажа в традиційній літературі.

Сміливість, з якою автори «Самвидав» та «Author.today», систематично видають новинки ЛітРПГ, готові відкинути традиційні закони розважальної літератури, спрощуючи архаїчні системи до схем, які легко уявити, не може не викликати поваги.

Найочевидніша перевага жанру — його передбачуваність й стабільність. Саме закономірності дозволяють читачеві занурюватися в придуманий всесвіт відразу, без підготовки і дискомфорту.

 І хоча кожен світ функціонує за своїми законами, незмінним залишається алгоритм і принцип настільної гри: рух — це розвиток, його швидкість — запорука успіху. Кожна дія має математично точний наслідок: неможливо кілька сторінок займатися тренуванням на мечах, щоб в наступному розділі це не принесло наочних результатів.

Даний жанр описує реальність і світ комп’ютерних рольових ігор, вигаданих або реально існуючих, зазвичай, використовуються вигадані ігри, бо новий світ, нові правила і уява автора може «розвернутися». А що ж до використання вже існуючих, то правила прописані, але туди можна додати нового персонажа, що може перевернути «канон» (події, які йдуть у відповідності з історією гри), плюс є вже стабільна аудиторія з фанатів гри. Наприклад, серія ігор «Warhammer», аудиторія є, світ і правила в ньому продумані, залишилося це описати словами.

Також ЛітРПГ можуть плутати з жанром наукової фантастики кіберпанк, проте на відміну від останнього в ЛітРПГ робиться акцент на ігрову складову і присутність інформаційних технологій не обов’язково або їм відводиться другорядна роль.

Одним з родоначальників жанру вважають південнокорейського письменника Нем Хі Санг з його твором «Легендарний місячний скульптор», в даний час налічує більше 45 томів. Надзвичайно популярна ранобе в Кореї  і за її межами.

 Інший представник — японський письменник Рекі Кавахара — з класичною книгою «Sword Art Online» («Мистецтво меча онлайн»), що нараховує з 2002 року вже 17 томів. У цих книгах відсутні логи комп’ютерних ігор, а точніше, вони бувають, але доволі рідко на відміну від інших кних даного жанру де описи навиків талантів і «скілів» (особливі вміння гравця) займають добру частину сторінки.

 

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...