Бібліотека – Цікаві факти про бібліотеки і книги

НАВІЩО ПОТРІБНІ АУДІОКНИГИ? ЇХ ПЕРЕВАГИ Й НЕДОЛІКИ

Аудіокнига – це сучасний винахід, який полегшив нам життя. Її не потрібно читати, тільки лише слухати. Для її прочитання не потрібно шукати хороше освітлення, відволікатися від інших занять, носити всюди стопки важких книг. Для прослу-ховування аудіокниги вам знадобиться будь-який плеєр, комп’ютер або мобільний телефон.

Що нам дають аудіокниги?

Насправді, вони мають таке ж значення, що й звичайні паперові книги. Тут мається на увазі саморозвиток. Читаючи певну книгу, у нас залишається про неї певне враження або думка. Якщо мова йде про якусь пізнавальну або навіть наукову літературу, то це ще й неймовірно корисно для отримання знань.

Не у всіх є час на вивчення певного питання. Але за допомогою аудіокниг така можливість є у кожного. Не варто також забувати й про інший бік – це користь для здоров’я. Коли людина постійно читає паперові книги або користується для цього комп’ютером, то у неї істотно псується зір. Але коли людина слухає книгу, то ніякої шкоди її очам не заподіюється.

Насправді аудіокниги відкривають перед нами безліч можливостей. Можна дізнаватися щось нове за кермом свого автомобіля, а також на пробіжці чи прогулянці. Для того, щоб завантажити таку книгу, потрібно всього лише знайти ресурс в інтернеті. Але не варто довіряти кожному з них. Річ у тім, що багато сайтів пропонують завантажувати книги за гроші, але коли отримуєш замовлення, то з’ясовується, що слухати текст неможливо. Таким чином, потрібно вибирати тільки перевірені джерела для придбання звукових книг.

Також вченими доведено, що звукова інформація сприймається й засвоюється набагато простіше, ніж візуальна. Недарма багато людей спеціально користуються такими книгами, відмовляючись від звичної форми.

Перевага аудіокниг

 • Деякі люди при прослуховуванні запам’ятовують більше інформації, ніж при читанні, а образи, що виникають при слуховому сприйнятті, більш яскраві й насичені.
 • Аудіокнигу можна прослуховувати будь-де, займаючись монотонною або фізичною працею, яка не вимагає підвищеної уваги.
 • Інформація, отримана при прослуховуванні аудіокниги, засвоюється людиною за допомогою глибинних асоціативних реакцій. Вони відрізняються від сприйняття, яке виникає при читанні книги. Відомості, отримані таким способом, засвоюються людиною на рівні підсвідомості, навіть у ті моменти, коли вона відволікається.
 • Аудіокнигу можна слухати під час поїздки в транспорті, під час ведення домашнього господарства або готування їжі на кухні, поєднувати корисне з приємним, не відриваючись від справ.
 • Дехто вважає, що аудіокниги підходять тільки тим, хто краще сприймає інформацію за допомогою слуху, але це не так. Людям, у яких сильна зорова пам’ять, аудіокниги також корисні. Сприймаючи книгу на слух, людина створює образи, а це сприяє розвитку уяви.
 • Під деякі аудіокниги можна легко заснути (безкоштовний засіб від безсоння) або, навпаки, прокинутися (приємна заміна будильнику).
 • Актор за допомогою інтонації виділяє головну інформацію, що полегшує розуміння як головної думки, так і тексту в цілому.
 • Аудіокнигу може слухати незряча людина.

Недоліки аудіокниг:

Хоча аудіокниги мають масу переваг, деякі недоліки все ж таки присутні:

 • Повернутися й заново перечитати цікаве місце легше, ніж прокрутити плеєр.
 • Читаючи, людина заодно поповнює свій словниковий запас.
 • Читаючи, людина покращує знання мови, на якому написана книга: граматичний лад речення, орфографія, пунктуація.
 • У книзі можна виділити (підкреслити) важливі фрази й моменти, потім виписати їх собі в блокнот.
 • Книгу можна подарувати. Аудіофайл в подарунок буде виглядати більш, ніж дивно.
 • Якщо людина читає книгу, у неї поліпшується зорова пам’ять.
 • У звуковий файл не вкладеш закладку на тому місці, де зупинився.

Всі ці незначні недоліки не є критичними й кожен може обирати для себе те, що буде зручнішим.

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...