Бібліотека – Цікаві факти про бібліотеки і книги

Скільки у світі бібліотек?

«Скарбницею усіх багатств людського духу» називав бібліотеки видатний німецький філософ і математик Готфрід Лейбніц.

Ще бібліотеки називають «стовпами цивілізації», «храмами душі». Вони завжди відігравали ключову роль у розвитку науки та культури.

 Якими стануть бібліотеки у XXI столітті? Чи не зникнуть вони в епоху електронної інформації, коли замість друкованих з’явилися електронні книги, коли не вщухають   суперечки – «а чи є майбутнє у бібліотек»?

Нині, за даними Міжнародної Федерації Бібліотечних Асоціацій та Установ, у світі налічується більше 569,6 тис. бібліотек. Найбільші «бібліотечні» континенти – Європа (більше 440 тис. бібліотек) і Північна Америка (більше 125 тис.). Найменше бібліотек в Африці – всього 1,2 тис. бібліотечних відділень. У бібліотеках світу працюють близько 807 тис. чоловік, на їхнє утримання витрачається приблизно 8,7 трлн $ на рік.

У бібліотеках світу зберігається понад 20 млрд. книг, 1,5 млрд. мікрофільмів і більше 10 млрд. одиниць періодики.

 Найбагатшими зібраннями володіють бібліотеки Європи (більше 16 млрд. одиниць зберігання), Північної Америки (12 млрд.) й Азії (1,5 млрд.).

 До речі, Північна Америка посідає перше місце у світі за кількістю бібліотечних книг, а Європа – за розмірами газетно-журнальних зібрань.

Абонентами бібліотек є приблизно 2,5 млрд. чоловік (за оцінками Бюро Перепису Населення США нині населення Земної кулі перевищує 6,5 млрд.). За цим показником беззаперечним лідером є Європа – 1,8 млрд. чол.

На другому місці – Азія (215 млн.), на третьому – Північна Америка (77 млн.).

 За даними Інституту Статистики ЮНЕСКО, до числа країн з найбільшою кількістю бібліотечних книг на душу населення відносяться: Грузія – 16 335 книги на 1000 жителів, Монако (9781), Ліхтенштейн (4968). Білорусь – на 19-му місці (667 – на 1 тис. жителів), Молдова – на 21-му (598), Росія – на 26-му (513), Україна – на 55-му (88).

 У середньому на 1 тис. жителів Землі припадає 832 бібліотечні книги.

Ми глибоко переконані – у людства ніколи не зникне потреба в книгах, читанні та інформації, вона була і буде завжди. Як вірно сказав академік Дмитро Лихачов: «Якщо, не дай Бог, через війну або якийсь страшний катаклізм загинуть музеї, театри, університети, але бібліотеки яким-то чином залишаться, – культура буде відновлена».

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...