Пам’ятка: Про програму ментального здоров’я

В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, старувала комунікаційна кампанія. Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.

Програма особливо актуальна в теперішній час, коли війна зруйнувала звичні устої в суспільстві: кращі українці та українки пішли на фронт, діти, матері та люди похилого віку вимушені покинути домівки та переселятись в більш безпечні міста. Гинуть захисники, мирні жителі, діти, повертаються з фронту травмовані. Незвичайні обставини приводять до стресових станів як дітей, так і дорослих не тільки під час війни але і в мирному житті. Хто не відчував стан тривожності, безсоння, переживання за рідних. Не всі виходять з цього стану самостійно. В таких випадках необхідно звертатись за допомогою до фахівців.

За даними соціологічних досліджень, понад 90% українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. Українці не мають звички звертатися до фахівця: 31% громадян не вважають свої проблеми достатніми для цього. Зараз це основний бар’єр на шляху звернення по психологічну допомогу. Психічне здоров’я кожної людини важливе для всього суспільства.

Ментальне здоров’я — це стан щастя та добробуту, в якому людина реалізує свої творчі здібності, може протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у суспільне життя. 

Ментально здорова людина може розрізняти свої емоції, керувати ними та гармонійно функціонувати; здатна спілкуватися і будувати стосунки з іншими; розвивається й навчається; позитивно оцінює себе, приймає та любить; приймає власні тверді рішення; нормально адаптується до нових умов життя; може розв’язувати проблеми.

У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я – своє та людей поруч.

Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я можна також на сторінках у соціальних мережах: Facebook – https://www.facebook.com/howareu.program,

Instagram https://www.instagram.com/howareu_program,

YouTube – https://www.youtube.com/@howareu_program,

Тelegram https://t.me/howareu_program, 

Viber  – https://invite.viber.com/?g2=AQAyHzQp6XJwmVCkkkXeWJVdLF8eAQa8Pzq3NYgc

LWJGls3sN3tGibu5P%2BEH0rsb

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...