Правила написання резюме

Резюме – один із найефективніших інструментів пошуку роботи.
Це – короткий викладом найбільш важливих для потенційного працедавця фактів вашої біографії, в основному пов’язаних з вашим досвідом роботи, навиками і знаннями. На вивчення резюме в середньому витрачається не більше 1-2 хвилин, тому дуже важливо відразу привернути увагу працедавця, зацікавити його і побудити призначити вам співбесіду. При створенні резюме потрібно пам’ятати про те, що воно стане вашою візитною карткою і повинно виділяти вас зі всього потоку людей, що шукають роботу.

Як скласти резюме:

1. Насамперед напишіть хто Ви. Після чого посада, яку хочете отримати.
Не варто перераховувати декілька позицій, які вас в принципі могли б
влаштувати. Ситуація складається так, що вибираєте не Ви, а вибирають Вас, і працедавцеві навряд чи цікавий широке коло Ваших інтересів. Якщо у Вас декілька різних цілей, можна скласти два-три варіанти резюме. Краще зробити декілька сфокусованих на різних аспектах резюме, ніж одне загальне.
2. Вкажіть свою стать, а також вік, сімейний стан, адресу і телефон. Сімейний стан варто писати відповідно до Ваших паспортних даних.
3. Особливу увагу необхідно приділити освіті. Не займайтеся перерахуванням всіх дипломів, які Вам вдалося зібрати. Курси по іміджу, масажу, рекламі і цінним паперам цікаві лише в тому випадку, якщо прямо пов’язані з посадою, яку Ви хочете отримати. Не бажано писати, що Ви були старостою класу і співали в хорі. Варто згадати про додаткову освіту: курси, семінари, тренінги, стажування і т.д.
4. Досвід роботи (ДР). У студентські часи багато робочого досвіду не здобудеш. Не бійтеся вказувати настільки короткий досвід роботи, навіть якщо Ви пропрацювали всього 2-3 місяці, це треба відобразити в резюме. Можливо, будучи студентом, ви проходили практику в якійсь компанії. Це теж можна вказати, навіть якщо це не відображено в трудовій книжці. Випускник, який вже працював за спеціальністю деякий час, має переваги в порівнянні зі своїм конкурентом, який має, можливо, кращі оцінки, але немає досвіду. Досвід роботи вказується в зворотному хронологічному порядку за наступною схемою:
– назва компанії;
– напрям діяльності компанії;
– термін роботи;
– посада;
– посадові обов’язки;
– професійні навики та досягнення.
5. Великою перевагою може стати знання іноземних мов, а також сучасних комп’ютерних програм і Інтернету, наявність водійських прав, членство в професійних організаціях і т.п.
6. Особисті якості. Не варто писати зайве «За будь-які гроші, я навчуся і т.д.». Перш, ніж заповнювати цю графу, подумайте, які особисті якості важливі в професії, яку Ви вибрали. Це може бути аналітичний склад розуму, вміння працювати з великими об’ємами інформації, цілеспрямованість, уміння доводити почате до кінця, пунктуальність. Чесність, порядність, сумлінність, як і раніше в ціні, але працедавець зацікавлений в прийомі на роботу не просто хороших людей, але і професіоналів в своїй справі.
Про що не треба писати в резюме
Не варто вказувати або включати в резюме:
– всю Вашу трудову біографію (насправді вашого потенційного працедавця цікавлять лише останні 3-5 місць роботи і період не більше 10 років).
– Ваші фізичні дані і стан здоров’я.
– Ваші слабкі сторони.
– Рекомендаційні листи або імена людей, які можуть вас рекомендувати (підготуйте цей список окремо, він може знадобитися на співбесіді).

Яким повинно бути резюме

При складанні резюме слід пам’ятати про наступні принципи:
– Структурованість. Вся інформація в резюме повинна викладатися в певній послідовності і відповідати вибраній формі.
– Вибірковість. Обдумуючи своє резюме, перш за все визначте його мету, тобто вирішіть, яку роботу ви хочете отримати. Проаналізуйте свій професійний досвід і виберіть з нього лише те, що в точності відповідає поставленій меті. Вибірковий підхід захистить резюме від зайвої, непотрібної інформації.
– Об’єктивність. Описуючи свій досвід і навики, будьте реалістичні і об’єктивні. Ви маєте бути готові обґрунтувати все, що вказали в резюме.
– Стислість. Об’єм резюме не повинен перевищувати одну сторінку, тому інформацію необхідно викладати коротко, роблячи акцент на найбільш важливих і значимих для працедавця моментах.
– Конкретність. Необхідно бути конкретним у виборі формулювань.
– Активність. Не будьте багатослівні і уникайте пасивних форм. Підкреслюйте досягнуті результати.
– Позитивність. Віддавайте перевагу позитивній інформації.
– Акцент на досягненнях. Концентруйте увагу на Ваших досягненнях.
– Старайтеся не використовувати займенник «я».

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...