Гуртожиток

При виборі закладу фахової передвищої освіти абітурієнт керується багатьма критеріями. І не секрет, що один з таких критеріїв – це місце розташування закладу освіти. Одні розглядають заклади освіти, локально розташовані в їх власному місті (в основному, для зручності), а інші – спеціально шукають варіанти серед інших міст, щоб була можливість покинути будинок батьків і відправиться назустріч до самостійного / напівсамостійного життя в інші місця.

Лише незначна частина студентів, опинившись в іншому місті, самостійно знімає собі житло або переїжджає до родичів, більшість же заселяється в наданий закладом освіти гуртожиток.

Незважаючи на те, що гуртожиток – місце, де заселяються і живуть сотні молодих людей, воно не є готелем або хостелом. Гуртожиток надає житло всім іногороднім студентам на період навчання у закладі.

Для заселення в гуртожиток студент повинен укласти договір з директором коледжу і отримати номер кімнати. При безпосередньому заселенні необхідно надати коменданту гуртожитку паспорт. Після чого йому видається пропуск в гуртожиток.

Звичайно, гуртожиток зобов’язаний надати студентам необхідні умови для проживання, відпочинку та навчання, однак багато в чому має місце самопланування і самообслуговування молодих людей. Завдяки цьому студентські гуртожитки мають славу своєрідних «шкіл життя», де людина (може навіть вперше) вчиться піклуватися про себе і своє оточення самостійно, кооперуватися з іншими, шукати компроміси, поважати чужий простір.

Студентів намагаються розміщати в кімнатах з одного потоку або групи. Хоча не рідкісні випадки, коли разом заселяють студентів різних курсів.

Гуртожиток для студентів хоча і є досить демократичним закладом, все ж має власні органи самоврядування, і рішення цього органу самоврядування обов’язкові для всіх проживаючих в гуртожитку. Зокрема, цей орган приймає участь в створенні і закріпленні правил внутрішнього розпорядку гуртожитку. Члени даної студентської ради обираються самими студентами, що проживають в гуртожитку, з числа таких же студентів.

Студентський гуртожиток – це цілий світ, який необхідно вивчити, відчути і зрозуміти. Перед заселенням кожному студенту варто обов’язково ознайомитися зі списком всіх правил і заборон, що прийняті в гуртожитку, адже це допоможе в майбутньому уникнути зайвих непорозумінь і проблем, а також ознайомитися з додатковими можливостями, на які має право кожен хто проживає в гуртожитку.

Коледж забезпечує іногородніх студентів гуртожитком, що знаходиться неподалік коледжу, навпроти центрального входу за адресою: м. Краматорськ, вул. Велика Садова, буд. 91. Гуртожиток розрахований на 220 місць.

Тут є всі належні умови для проживання, навчання, організації дозвілля студентської молоді. Зокрема, функціонує кімната для відпочинку, спортивний зал, аудиторія для самопідготовки, санітарно-побутові приміщення.

Щороку гуртожиток коледжу гостинно відкриває двері для першокурсників.

Наказ “Про встановлення розміру плати за проживання у гуртожитку”
Положення про гуртожиток
Правила внутрішнього розпорядку гуртожитку

director
МАКУХА Олексій Миколайович

Директор коледжу

Відмінник освіти України

Звертаюся до тієї категорії школярів, які вже зараз турбуються про своє подальше життя, до тих, хто навчається в 9-х та 11-х класах і визначається з вибором майбутньої професії. Дуже важливо підійти до цього свідомо і зважено. Для цього необхідно черпати інформацію з різних джерел, критично вивчати її, всебічно аналізувати...